Hidhet shorti i “Europa League”. Grup ferri për Milan dhe Lazion, buzëqesh Chelsea dhe Arsenal

Botë Kryesore Sport

 

 

 

Është hedhur në Monaco shorti i fazës së grupeve të “Europa League” për sezonin e ri.

 

Ashtu siç pritej nuk kanë munguar grupet intersante me Milanin që të paktën në letër duhet të djersijë shumë për të kaluar më tej. “Djalli” i Gatusso-s u shortua në F, së bashku me Olympiacos, Real Betis dhe Dudelange.

 

Një short i vështirë edhe për Lazio-n, që në grupin H do të jetë së bashku me Marseille, Frankfurt dhe Apollon.

 

Ndërkohë dy ekipet angleze, Chelsea dhe Arsenal, mund të konsiderohen me fat pasi të paktën në letër kundërshtarët e tyre konsiderohen të kalueshëm.

 

Grupi A

 

1-Bayern Leverkusen

2-Ludogorets

3-Zurich

4-AEK Larnaca

 

 

Grupi B

 

1-Salzburg

2-Celtic

3-Leipzig

4-Rosenborg

 

 

Grupi C

 

1-Zenit Stpeterburg

2-Copenhagen

3-Bordeaux

4-Slavia Praha

 

 

Grupi D

 

1-Anderlecht

2-Fenerbahche

3-Dinamo Zagreb

4-Spartak Trnava

 

 

Grupi E

 

1-Arsenal

2-Sporting

3-Qarabag

4-Vorslka

 

 

Grupi F

 

1-Olympiacos

2-Milan

3-Real Betis

4-Dudelange

 

 

Grupi G

 

1-Villareal

2-Rapid Ëien

3-Spartak Moskva

4-Rangers

 

 

Grupi H

 

1-Lazio

2-Marseille

3-Frankfurt

4-Apollon

 

 

Grupi I

 

1-Besiktas

2-Genk

3-Malmo

4-Sarpsborg

 

 

Grupi J

 

1-Sevillia

2-Krasnodar

3-Standard Liege

4-Akhisarspor

 

 

 

Grupi K

 

1-Dinamo Kiev

2-Astana

3-Rennes

4-Jablonec

 

 

Grupi L

 

1-Chelsea

2-PAOK

3-Bate Borisov

4-Vidi

 

 

 

 

 

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *