Higuain “thyen” Dudelange, Salzburgu fiton “derbin e Red Bull”

Botë Kryesore Sport

Milani e ka nisur aventurën e tij në Europa League me një fitore të ngushtë ndaj ekipit modest nga Luksemburgu, Dudelange.

Një gol i Higuain në minutën e 59 i mjaftoi kuqezinjve për të marrë 3 pikët e para në grupin F, ku Olympiakos dhe Betis barazuan 0-0 në Greqi.

Skuadra B e Milanit, ku vetëm Romagnoli dhe Higuain ishin në fushë nga ekipi titullar, zhgënjeu me paraqitjen e saj ndaj disa lojtarëve gjysmë-profesionistë si ata të Dudelange.

Në ndeshjet e tjera të Europa League, Arsenali fitoi 4-2 ndaj Vorskla Poltavës, Chelsea mposhti 1-0 në transfertë PAOK-un dhe Lazio triumfoi 2-1 ndaj Apollonit.

Në takimet tjera u regjistruan këto rezultate:

AEK Larnaca-Zurich 0-1
Celtic-Rosenborg  1-0
D.Zagreb-Fenerbahce 4-1
Copennhagen-Zenit  1-1
Olympiakos-Betis 0-0
Slavia Prague-Bordeaux 1-0
Trnava-Anderlecht 1-0

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *