Horoskopi i ditës së sotme, e martë 17 korrik 2018

Horoskopi Kryesore

Dashi-Fillon një javë më e mirë, por në dashuri duhet të jeni objektiv dhe të përpiqeni të vlerësoni nëse është rasti të zgjidhni apo jo problemet që prej kohësh kanë tensionuar marrëdhënien në çift.

Do të jetë një muaj më i vështirë për t’u përpjekur të gjeni një kompromis, prandaj vlerësoni menjëherë nëse është rasti të zotoheni që të përpiqeni të zgjidhnin gjendjen tuaj sentimentale. Në punë duhet ende të vazhdoni të jeni të kënaqur.

Demi-Kjo është një periudhë e luhatshme, ju duhet ende të merreni me pengesat dhe vonesat që nuk ju lejojnë të arrini lehtësisht atë që dëshironi. Ka të ngjarë që disa vonesa të varen nga ata që ju rrinë pranë, jo gjithmonë të tjerët arrijnë të kuptojnë nevojat tuaja dhe të angazhohen ashtu siç bëni ju.

Mundohuni ti merrni gjërat më qetësisht, sepse duke pasur reagime të ekzagjeruara nuk sjell gjithmonë rezultatet e dëshiruara.

Binjakët-Ka një rekuperim të mirë në nivelin sentimental, mund të përjetoni emocione intensive dhe ne disa raste ti jepni më shumë rëndësi disa tërheqjeve. Përpiquni të jeni më objektiv dhe mos ndiqni fantazinë. Duhet të qartësoheni si në dashuri ashtu edhe në familje.

Gaforrja-Keni nevoje të gjeni më shumë mirëkuptim në jetën tuaj sentimentale. Mos e nënvlerësoni rëndësinë që mund të ketë dashuria. Nëse për një kohë të gjatë jeni përqendruar në punë, tani duhet të angazhoni më shumë për t’u përpjekur të rikuperoheni. Në familje ka konflikte dhe humor jo të mirë që mund t’ju acarojnë më tej. Duhet të jeni të kujdesshëm dhe të mos lejoni që të përfshiheni nga tensioni duke thënë gjëra që nuk i mendoni në të vërtetë.

Luani-Mund të gjeni më shumë dëshirë për t’u përfshirë në dashuri. Është e mundur që të keni gjetur një person të ri për të dashuruar. Krahasuar me vitin e kaluar, tani jeni më të hapur dhe të disponueshëm për histori të reja.

Kundërshtimi i Marsit mund të shqetësohet me tension. Mbi të gjitha në punë, nëse nuk i keni marrë meritat dhe njohjen që keni shpresuar, mund të turbulloheni. Mos u bëni preh e ankthit sepse deri në fund të vitit mund të arrini rezultate të rëndësishme.

Virgjëresha-Në dashuri sipas Horoskopit të Paolo Fox, shpesh tërhiqeni nga njerëz që kanë nevojë për mbështetje ose që janë më të lehtë për t’u parashikuar. Kush po rimëkëmbet nga një krizë, tani ndihet më i fortë. Nëse jeni dëmtuar, mund të rimbursoheni, ju mund të ndjeni pak kënaqësi që ju lejon të tejkaloni në një mënyrë më të thjeshtë atë që keni përjetuar.

Peshorja-Në dashuri, shpesh tentoni të gjeni një pikë takimi për të eliminuar tensionet dhe humorin jo të mirë. Por tani keni një qëndrim më pak diplomatik sesa në të kaluarën dhe kjo mënyrë e veprimit mund t’i habisë të tjerët. Do të jetë një muaj i veçantë për ndjenjat, veçanërisht për ata që duan të jetojnë një dashuri të re.

Akrepi-Jeni të tensionuar dhe nervoz, nëse kohët e fundit keni qenë shpesh në konflikt me dikë është e vështirë të gjeni një pikë takimi. Por, këtë javë mund të ketë të reja të vogla dhe lajme të mira që do ju ndihmojnë të zgjidhni tensione dhe probleme që po vazhdojnë prej kohësh. Përpiquni kështu të mos nënvlerësoni mundësinë të zgjidhni shpejt një grindje ose një keqkuptim me dikë.

Shigjetari-Shpesh të lindurit e kësaj shenje janë egocentrik dhe veprojë në favor të vetes së tyre. Kur diçka nuk është e mirë për ju, mos hezitoni ta ktheni faqen. Është e mundshme që në ditët e ardhshme ju vendosni të merrni vendime drastike, në dashuri ato gjithashtu mund t’ju shtyjnë për t’i dhënë fund një marrëdhënieje. Por mos u nxitoni shumë, sepse në Gusht mund edhe të pendoheni për disa vendime që merrni tani.

Bricjapi-Janë ditë shumë interesante, mund të rikuperoheni dhe të përpiqeni të zgjidhni çdo tension. Në dashuri duhet të jeni të kujdesshëm, veçanërisht nëse ka probleme në lidhje me menaxhimin e parasë. Duhet të jeni të durueshëm dhe të kuptueshëm, dhe mos nënvlerësoni nevojat e atyre që janë pranë jush.

Ujori-Këto kohë është e lehtë të humbisni durimin dhe të thoni gjëra që di bënit mirë ti evitonit. Të qenurit  të drejtpërdrejtë në fakt mund të ketë krijuar humor të keq. Jeni të tensionuar sepse doni të bëni shumë, por për momentin nuk janë alternativat që do të donit. Duhet të jeni të durueshëm dhe të vazhdoni të angazhoheni sepse vetëm kështu mund të shpresoni të arrini mundësi më të mira për të ardhmen tuaj.

Peshqit-Është një gjendje astrologjike shumë interesante, Dielli dhe Jupiteri janë në aspekt të favorshëm, veçanërisht në punë mund të arrini rezultate të mira. Vetëm në dashuri mund të ketë tensione, jeni larg partnerit. Do të keni një rekuperim të mirë sidomos pas javës së parë të Gushtit.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *