Skandali / Anijet e huaja tallen me autoritetet shqiptare, derdhin mbetjet në Sarandë

Kryesore

Ish-deputeti t Asllan Dogjani ka denoncuar ndotjen e plazheve shqiptare në këtë sezon turistik. Ai ka sjellë foto ku tregohet se si anijet e huaja derdhin mbetjet e tyre në ujërat tona duke larguar në këtë mënyrë edhe turistët, raporton Mapo.al.

“Se cfare bejne keto dy anije ne detin ne Sarande nuk merret vesh por ajo qe shohim eshte se deti eshte krejt nafte dhe plazhistet po largohen! Ndoshta pas marrveshjes per kufirin detar ka filluar nxjerrja e naftes?”, shkruan Dogjani. Ky i fundit ka qenë fillimisht deputet i PS, ndërsa më pas kaloi në radhët e PD.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *