Identifikohen viktimat e aksidentit tragjik te Rruga e Kombit, kush është familja kosovare që u shua në pak sekonda

Kronike Kryesore Lajme

Identifikohen viktimat e aksidentit tragjik të ndodhur këtë mbrëmje në Rrugën e Kombit, ku humbën jetën katër anëtarë të familjes Avdiaj nga Kosova, ndërsa u plagos rëndë fëmija i mitur i tyre.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se kanë humbur jetën në vend çifti i bashkëshortëve Blerim Avdiaj, 51 vjeç, dhe Anjeza Avdiaj, 34 vjeçe. Ndërkohë, viktima kanë mbetur edhe dy fëmijët e mitur K. Koçi, 11 vjeç, dhe M. Avdiaj, 6 vjeçe.

E mbijetuara e vetme e familjes nga aksidenti tragjik është 3-vjeçarja V. Avdiaj, e cila është transportuar te Spitali i Traumës. Familja udhëtonte në një mjet Citroen, i cili u përplas me një kamion, që drejtohej nga shtetasi J. I.

Lezhë/Informacion paraprak

 

Në aksin rrugor Milot-Morinë, në afërsi të një karburanti në Rreshen, mjeti tip “Citroen” me të cilin udhëtonte një familje kosovare është përplasur me mjetin tip kamion me drejtues shtetasin I.I.,banues në Kosovë.

 

Për pasojë kanë humbur jetën drejtuesi i mjetit tip “Citroen” , bashkëshortja e tij dhe 2 fëmijët dhe është plagosur fëmija i mitur, i cili është transportuar në spitalin e Traumës Tiranë.

Grupi hetimor në vendngjarje punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

(BalkanWeb)

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *