Iken Tahiri, njeriu misterioz i PS dhe LSI që merr mandatin

Kryesore Politikë

Gjurma 3 Maj 2018

Dorëheqja e Saimir Tahirit nga posti i deputetit mund të kthejë sërish në Parlament ish-deputetin e LSI, Spartak Braho.

Spartak Braho është i radhës në listë dhe i takon atij të zëvendësojë të larguarin Saimir Tahiri. Por i kontaktuar nga Top Channel, Spartak Braho është bindur ende nëse do ta pranojë apo jo mandatin e deputetit.

Në rast se zoti Braho nuk do ta pranonte mandatin, atëherë atë do ta merrte kryetari i FRESSH, Elio Hysko.

Gjithsesi kohe me pare Braho kishte deklaruar se nuk do te preferonte te ishte  deputet ne Kuvend. Ai aktualisht eshte keshilltar i kryeministrit Edi Rama. Me pare Braho ishte njeriu me i afert i LSI-se, dikur figure e shquar e PS-se u largua nga kjo partia, duke iu bashkuar nismes se Ilir Metes per krijimin e Levizjes Socialiste per Integrim.

E pikerisht Braho eshte njeriu qe ne plan te pare mban lidhjet ne menyre direkte apo indirekte lidhjet mes PS dhe LSI.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *