“Iku rruga”, Erjon Braçe shpërthen ndaj drejtorit të qeverisë

Lajme Sociale

Deputeti socialist Erjon Braçe ka denoncuar sot pasdite gjendjen skandaloze në të cilën ndodhet rruga  në zonën e Divjakës, edhe pse ai e ka ngritur zërin prej 8 muajsh.

Ky aks është tepër i rëndësishëm pasi lidh Divjakën me autostradën Lushnjë-Fier si dhe me autostradën Rrogozhinë-Lushnje.

 

Postimi i plotë

Drejtor i dashur;
IKU RRUGA, VAJTI-sic i them une, VATE-sic i thoni ju!

Kam 8 muaj qe ju them dhe tani shihe;
Po shembet, nuk mban me, 
pa nisur shirat keshtu, tani ne thuajse vere, imagjino dhe me uje!

8 muaj qe as nderhyn kush e as mirmban ndonje!

Nuk ka bere vaki kurre!
ESHTE RRUGE KOMBETARE DHE,
ESHTE RRUGA JOOOOOTEEEEEE,
PERGJEGJESIA JOOOOOTEEEEE!

Rruga po bie dhe nuk do te kete me levizje nga Autostrada Lu-Fr me Divjaken.
Madje nuk do te kete as levizje nga Autostrada Rrogozhine-Lu me Divjaken.

E kupton apo jo?
Ekonomia me e madhe bujqesore ne vend po izolohet!

Kam 8 muaj qe perpiqem te te spjegoj kete dhe pres qe ti te mirmbash rruget e tua, nen pergjegjesine tende!

Nuk ka me kohe!
RRUGA PO IKEN!!

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *