Inter godet në merkato, zyrtarizon “blerjen” e re

Botë Sport

Kur te gjithe e kane mendjen nese do ta blejne ose jo kroatin Luka Modric, Inter njofton zyrtarisht se trajneri Luciano Spalletti ka zgjatur kontratën e tij deri në vitin 2021.

Ish-tekniku i Romës nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare verën e kaluar, por ishte i shqetësuar për mundësinë e një marrëveshjeje të re.

Kjo shkaktoi shqetësim, ndërsa ai u largua nga verdhekuqtë  verën e kaluar pasi kishte refuzuar mundësinë për të rinovuar marrëveshjen e tij disa herë gjatë gjithë sezonit. Sot, çdo spekulim është vënë në qetësi, me teknikun toskan që ka nënshkruar një zgjatje dyvjeçare.

“FC Internazionale Milano është i kënaqur të shpallë se Luciano Spalletti ka nënshkruar një kontratë të re për ta mbajtur atë në klub për tre sezonet e ardhshme, deri në vitin 2021,”-konfirmoi klubi zikaltër në një deklaratë në faqen e tyre zyrtare.

Traineri gjithashtu foli në faqen e internetit për vendimin e tij për të rinovuar.

“Dua të falënderoj familjen Zhang dhe klubin që më dhënë mundësinë të zgjas kontratën time. Do të doja gjithashtu të theksoja se nënshkrimi ishte thjesht konfirmim zyrtar i asaj që ishte tashmë në fuqi, pasi dëshira ime për të vazhduar së bashku për të mirën e këtij klubi të madh nuk ishte kurrë në dyshim.Ne gjithmonë kemi pasur një marrëdhënie të bazuar në respektin dhe besimin e ndërsjelltë. Diskutimet tona të përditshme e kanë bërë më të qartë se kurrë që ne duam të njëjtat gjëra për këtë klub dhe për tifozët e tij. Sot kemi forcuar ambiciet e përbashkëta të klubit”.-theksoi Spalletti.

Steven Zhang, djali i pronarit Jindong Zhang dha një deklaratë të tijën.

“Gjatë vitit të 110-të të historisë së klubit, bëmë shumë vendime të mira për ta vendosur klubin në rrugën e duhur dhe sot fillojmë sezonin duke vulosur marrëdhënien tonë me Luciano Spalletti. Sezoni i kaluar, Spalletti dhe stafi i tij ishin në gjendje për të përmirësuar ekipin dhe për të rikthyer Interin në garën më të madhe të Evropës, gjë që tregon punën dhe angazhimin e fortë të stafit tonë stërvitor. Ne jemi të kënaqur të zgjasim kontratën me Z. Spalletti dhe të vazhdojmë përpjekjet tona për të ndërtuar një nga skuadrat më të larta në botën e futbollit. Marrëveshja e sotme tregon besimin tonë të fortë në të dhe solidaritetin afatgjatë të grupit”.-përfundoi Zhang.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *