Inter ngec në Leçe, titulli në dorë të Juves

Botë Kryesore Slider kryesore Sport

Inter vijon të humb terren në krye të Seria A.

Zikaltërit kanë bërë një takim fotokopje të një jave më parë, teksa kanë barazuan me rezultatin e njëjtë, 1-1 përballë Lecce.

Edhe pse kaluan të parët në avantazh me anë të Bastonit, ekipi i Antonio Conte lëshoi pe, duke u kapur “mat” nga kundërshtari, që shënoi me anë të Mancosu.

Ky është barazimi i dytë radhazi për Interin, që ngeci në 1-1 edhe në javën e shkuar ndaj Atalantës. Pikë që e mban pas krahëve të Juventusit me 1 pikë më pak, por me torinezët që kanë edhe një takim për të rikuperuar. Nëse Juve fiton ndaj Parmës arëherë diferenca shkon në katër pikë. Beteja për titullin për zikaltërit nuk është më në dorën e tyre dhe gjithçka do të varet nga gabimet e që do të bëjë Juventus.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *