Ja pallati 2 mln euro që iu sekuestrua ‘Kumbarit’ të Shkodrës ( VIDEO-FOTO)

Kronike Lajme

Mbrëmjen e djeshme policia e Shkodrës arrestoi 44-vjeçarin Bardhok Pllanaj. Ai akuzohet për “Pastrim parash”, “Falsifikim dokumentesh” dhe “Ndërtim pa leje”, ndërsa cilësohet si “Kumbari” i Shkodrës. Pllanaj dyshohet se ka ndërtuar një pallat 10-katësh me para nga burime kriminale dhe pa leje ndërtimi. Report Tv sjell pamjet e pallatit që ka ndërtuar Bardhok Pllanaj në lagjen ‘Rus’, që kap vlerën e 2 milionë eurove.

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *