Juve fiton, por Ronaldo harron të shënojë

Botë Kryesore Sport

Tre ndeshje zero gola për fituesin e 5 “Topave të Artë”, Cristiano Ronaldo, i cili nuk mundi t’i shënojë as Parmës, ndeshje të cilën Juventusi arriti ta fitojë me rezultatin 2-1.

Mandzukic dhe Matuidi ishin autorët e dy golave në këtë takim, duke i dhënë 3 pikët e radhes Juventusit, i cili e sheh veten në vendin e parë në klasifikim me pikë të plota pas 3 takimeve.

Por bardhezinjtë, pavarësisht pikëve të grumbulluara deri tani, duke se ende nuk janë të lumtur pasi presin me padurim golat nga portugezi i ardhur me aq bujë në Serie A, por deri tani nuk ka mundur të tregojë klasin e tij. Top Channel

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *