Juve merr kreun e Serie A, mposht Interin

Botë Kryesore Sport

Juventus ka mposhtur Interin në ndeshjen kryesore të javës së 7 dhe ka marrë kryesimin e Serie A.

Sfida u hap që në minutën e 4 pas golit të argjentinasit Dybala. Vetëm 14 minuta do zgjaste gëzimi i miqve pasi Lautaro shenon pas nje 11-metërshi te akorduar.

Kur ndeshja dukej se po shkonte drejt barazimit, është Higuain ai që shënon golin e fitores për miqtë.

Juventus momentalisht ka 19-pikë, ndërsa Inter 18 pike. Zikalterit u detyruan qe te dorezojne kreun pas disa jave kryesimi.

Inter ishte i pafat, pasi pati edhe disa raste. Nderrimet e trajnerit Konte ishin edhe te kondicionuara, por i dyshimte ishte nderrimi i Lautaros me i miri ne fushe. Kampionati italian duket se do te jete nje beteje mes Juves dhe Inter.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *