Kaosi në Kuvend, Ruçi: Ja 6 deputetët që do të përjashtohen

Politikë

15:44-12/04/2018 Gjurma

Byroja e Kuvendit mblidhet sot në orën 18:00 për të diskutuar një kërkesë të grupit parlamentar socialist, i cili kërkon përjashtimin e 6 deputetëve të opozitës nga Parlamenti.

Deputetët që rrezikojnë përjashtimin janë Edi Paloka, Flamur Noka, Ervin Salianji dhe Klevis Balliu nga PD-ja si dhe Kejdi Mehmetaj e Endrit Braimllari nga LSI.

News 24 njofton se në Byro do të shqyrtohet edhe një kërkesë e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruci për të përjashtuar edhe ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati, i cili u filmua teksa i hodhi ujë deputetëve të opozitës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *