Keni bërë plane për të dielën pasdite dhe fillimin e javës? Më parë njihuni me parashikimin e motit

Kryesore Sociale

 

 

Sipas Meteoalb moti sot mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta të cilat sjellin rrebeshe afatshkurtra shiu në pjesën më të madhe të vendit (zona me të kuqe në hartën e mëposhtme). Edhe e hëna mbetet në kushte të ngjashme atmosferike por me shira më të pakët dhe të lokalizuar në zonat Qendrore – Juglindore.

 

Temperaturat e mëngjesit kanë pësuar një rënie graduale gjatë ditëve të fundit ndërsa vlerat maksimale sot janë ulur ndjeshëm duke shënuar deri 27°C në zonat malore dhe rreth 32°C maksimumi në Ultësirën Perëndimore; rënia vijon e lehtë edhe të hënën.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *