Kërcënimet e Metës për shpërndarjen e qeverisë, reagon Rama: Kjo frazë më ngjan…

Kryesore Lajme Politikë Slider kryesore

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kërcënimeve të presidentit Ilir Meta se do të nxjerrë dy dekrete për shpërndarjen e Parlamentit dhe të qeverisë. Paraprakisht Rama, por më pas deklaroi se “kjo deklaratë më ngjan me ato skenat e vjetër të Teatrit nëse do të ketë ashtu, nëse do të ketë ashtu. Koha do ta provojë atë”.

“Kjo është një frazë nga një shfaqje në Teatrin e vjetër, por nuk i gjej dot titull. Këtë frazë e kam dëgjuar në një shfaqje kur luheshin ato të realizimit socialist. Shumë shpejt do të shikoni një lëvizje qytetare që pak nga pak do të transformohet në një parti. Është e lidhur me gjithë këtë”, theksoi Rama.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *