“Kërkoj falje për këtë çmenduri. Asnjëherë nuk mendoja…”, Rudina Hajdari flet për Metën

Lajme Politikë

Kryetarja e grupit parlamentar demokrat Rudina Hajdari ka reaguar pas deklaratave të Presidentit Ilir Meta kundër ambasadorëve të huaj në vendin tonë. Ajo shprehet e turpëruar për këto deklarata dhe i kërkon falje të gjithë diplomatëve për këtë çmenduri.

“Asnjëherë nuk mendoja se do të shihja një ditë në post-komunizmin e Shqipërisë ku presidenti i vendit tonë do të sulmonte Ambasadën e Shteteve të Bashkuara dhe OSBE-në dhe diplomatë të tjerë të nderuar.

Ky është një turp dhe ndjehemi të turpëruar. Kërkoj falje të gjithë diplomatëve tanë për këtë çmenduri”, shkruan Hajdari.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *