Këshilltari i PD: Unë pjesë e partisë së re Bindja

Lajme Politikë

Nesër do të regjistrohet në gjykatë dhe më pas në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (që është afati i fundit) për vendoret e 30 qershorit, partia e re ‘Bindja Demokratike’ me kryetar Astrit Patozin.

Lajmin për themelimin e partisë së re e konfirmoi për Report Tv Fabian Topollaj, anëtar aktual i këshillit bashkiak të Tiranës dhe i njohur si kritik i fortë i Lulzim Bashës.  “Bindja Demokratike’ do marrë pjesë në zgjedhje. Unë do të jem anëtar i ‘Bindjes Demokratike’. Po përgatisim dokumentacionin, nesër e dorëzojmë në gjykatën” tha ai.

Topollaj ka qene perfaqesuesi i PD-se ne keshillin bashkiak te Tiranes. Ai njihet si nje kundershtar i kryedemokratit Lulzim Basha. Si rezultat i mos pajtimit me kursin politik te PD-se, Topollaj ja doreheqjen, duke dorezuar mandatin e keshilltarit te PD-se.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *