Kjo është 42-vjeçarja shqiptare që u gjend e vdekur pranë burrit të plagosur në apartamentin e saj në Itali

Kronike Lajme

Kjo është 43-vjeçarja Laureta Zyberi e cila u gjet e vdekur në apartamentin e saj në Xhenova.

Ngjarja tragjike ndodhi pasditen e së premtes në 31 janar 2020. Pranë trupit të saj të pajetë, është gjetur i plagosur dhe bashkëshorti i saj po shqiptar, Eduart Zyberi 53 vjeç.

Sipas mediave italiane nga hetimet e para mendohet se krimi është kryer me armë të ftohtë. Dyshohet se ka qenë bashkëshorti autori i këtij krimi i cili më pas ka tentuar të vetëvritet. Ai ndodhet është në gjendje të rëndë në spitalin San Martino me një plagë të rëndë në stomak. Ka qenë pronari i apartamenti ku punonte shqiptarja i cili ka gjetur të dy trupat e mbuluar me gjak mbi dysheme. Më pas ai ka lajmëruar ndihmën e shpejtë mjekësore e autoritetet e policisë. Ndërkohë autoritetet italiane po punojnë për të zbardhur të gjitha detajet e krimit.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *