Klosi: Vrasjet e shqiptarëve në Greqi nuk janë rastësi

Kryesore Lajme Politikë

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, shprehet se vrasjet e shqiptarëve në Greqi nuk janë rastësi pas asaj që ndodhi në Bularat.

KlosiLajmet i kemi marrë nga mediat dhe ato bëjnë komentet si të duan. Nuk them që është rastësi se u bënë një çikë si shumë dhe është një periudhë që lidhet me atë që ndodhi 1 muaj më parë. Të thuash rastësi i bie një çikë shkurt dhe mbase gabon rëndë. Por një gjë duhet të kemi parasysh. Ka vrasje si ajo e Korfuzit që është shumë e rëndë. Rasti kur shqiptari i ka ngelur në dorë rajoneve të policisë që po është aq e rëndë. Ka edhe vrasje që lidhen me krimin. Duhet t’i ndajmë. Nuk i quaj rastësi. 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *