Konferenca live/ Rama me Manastirliun për rritjen e pagave dhe uljen e taksave

Kryesore Lajme Politikë

Edi Rama sapo ka nisur nje konference per shtyp per rritjen e pagave dhe uljen taksave. Kreu i qeverise ka dale se bashku me ministren e Shendetesise, Manastriliu

Kryeministri pati lajmeruar per vendimin e qeverise per rritje pagash ne punonjesit e sistemit te shendetesise, arsimit dhe ne ushtri. “Diskutime të frytshme për buxhetin 2019👍Ulje taksash. Rritje pagash në arsim, shëndetësi, ushtri. Dhe një risi shumë domethënëse: Një politikë e re sociale që as mendohej dot pa ndërmarrë reformat e dhimbshme shtetbërëse”, pati lajmeruar Rama nje dite me pare ne postimin e tij.

Ketu poshte keni linkun per te ndjekur konferencen live.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/237354090269283/

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *