Krimi makabër, Mata nisi të qajë dhe qëlloi veten

Kronike Lajme

Vrasësi 31 vjeçar, Xhaferr Mata mësohet se ka pasur një debat me Xhuljeta Çunin, para se ta qëllonte për vdekje me pistoletë.

Mata sipas dëshmitarëve në vendin e ngjarjes është zënë me vajzën, pastaj e ka qëlluar për vdekje.

Xhuljeta mwsohet se ka qenw e shoqwruar me njw vajzw.

Pasi kreu vrasjen, Mata ka nisur të qajë me ngashërima. Mes tmerrit dhe panikut që ka shkaktuar vrasja në rrugën Don Bosko dhe duke qarë, ka kaluar në anën tjetër të trotuarit, ku ka vënë pistoletën në kokë dhe ka qëlluar.

Ndwrsa dalin edhe fotot e pata të djalit dhe vajzës së re.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *