Kriza politike/ Basha shkon në Presidencë, 1 orë takim me Metën

Kryesore Politikë Slider kryesore

 

 

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me presidentin Ilir Meta.

 

Kreu demokrat ka qendruar për rreth 1 orë në zyrëne  kreut të shtetit.

 

Takimi me Metës dhe Bashës ka përfunduar në orën 11:05 ku është parë kryedemokrati ka zbritur shkallët e Presidencës.

 

Nuk është zbuluar ende shkaku i vizitës, por kriza politike dhe takimet e fundit të delegacionit të Venecias besohet se mund të kenë qenë temë e diskutimeve.

 

Kryedemokrati ka paralajmëruar se në shtator do të fillojnë edhe protestat e opozitës kundër qeverisë dhe kryeministrit Rama pasi ato u mbyllën gjatë sezonit të verës për shkak të pushimeve.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *