Kronika e RAI 3 për kanabisit, Rama: Një turp, Guardia di Finanza të reagojë

Lajme Politikë

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur një lajm të publikuar në edicionin e lajmeve të televizionit italian Rai 3 ku thuhej se kultivimi i kanabisit është rritur me 12-fish, një turp gazetaresk dhe pa asnjë lidhje me realitetin e certifikuar nga Guarda di Finanza.

Ai thotë se uroj që partnerët tanë të shkëlqyer ta thonë vetë pa humbur kohë të vërtetën!

“Lajmi i mbrëmshëm në RAI 3 mbi gjoja 12 fishimin e kultivimit te kanabisit në Shqipëri është një turp gazetaresk, pa asnjë lidhje me realitetin e monitoruar dhe çertifikuar nga vetë Guardia di Finanza! Uroj që partnerët tanë të shkëlqyer ta thonë vetë pa humbur kohë të vërtetën!”

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *