Krujë, tritol në derën e shtëpisë së policit

Kronike Lajme

Një sasi eksplozivi është vendosur në shtëpinë e një punonjësi të Policisë në Bubq të Krujës, e cila fatmirësisht nuk ka shpërthyer. Lënda plasësë është konstatuar më datë 1.07.2018 në banesën e shtetasit I. D. 52 vjeç

Sipas Policisë, nga hetimet rezulton se kjo sasi është vendosur gjatë natës të datës 29.06.2018 dhe tani po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale”Shkatërrimi i pronës me eksploziv” i mbetur në tentativë dhe ” Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar në nenet  152, 22dhe 278/2 të Kodit Penal.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *