Kryemadhi ‘braktis’ Ilir Metën, vetëm në takimin me Donald Trump dhe bashkëshorten e tij

Kryesore Politikë

Ilir Meta ka takuar Donald Trump dhe bashkëshorten e tij Melania. Presidenti i Shqipërisë është shfaqur shumë i kënaqur nga kjo pritje që i është bërë në Shtëpinë e Bardhë në Amerikë, dhe e ka shfaqur këtë edhe në rrjetet sociale.

 

 

 

Postim i bërë nga Ilir Meta

“I kënaqur që mora pjesë në pritjen e Presidentit të SHBA, Donald Trump. Partneritet i fortë strategjik mes Shqipërisë dhe SHBA,”- shkruan Meta krahas fotos të postuar në profilin e tij në Facebook.

Ilir Meta ndodhet në SHBA në kuadër të Asamblesë së Përgjithshmë të OKB-së prej tre ditësh dhe shoqërohesh nga Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *