Kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë sot? As Ronaldo, as Messi…

Kryesore Sport TOP 10

Nëse Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi cilësohen ende si lojtarët më të fortë në qarkullim, nuk mund të themi që ata janë edhe lojtarët më të shtrenjtë sot. Në fakt, gazeta italiane Tuttosport ka botuar klasifikimin e 10 futbollistëve që duhet t’i paguash sa qimet e kokës për t’i pasur në skuadër.

Surpriza e parë? Ronaldo nuk është në Top 10…

 

10) Antoine GRIEZMANN – 27 vjeç, ATLETICO MADRID – 157,7 milion

9) Dele ALLI – 22 vjeç, TOTTENHAM – 163,4 milion

8) Romelu LUKAKU – 25 vjeç, MANCHESTER UNITED – 164,3 milion

7) Raheem STERLING – 23 vjeç, MANCHESTER CITY – 164,6 milion

6) Lionel MESSI – 31 vjeç, BARCELONA – 170,6 milion

5) Philippe COUTINHO – 26 vjeç, BARCELONA – 171,3 milion

4) Mohamed SALAH – 26 vjeç, LIVERPOOL – 173 milion

3) NEYMAR Jr – 26 vjeç, PSG – 197 milion

2) Harry KANE – 25 vjeç, TOTTENHAM – 197,3 milion

1) Kylian MBAPPÉ – 19 vjeç, PSG – 216,5 milion

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *