Lajmi i fundit/ Ndërron jetë aktori i njohur Fadil Hasa

Art Kinema Kryesore Kulturë

News 24 raporton se aktori i njohur i humorit, durrsaku Fadil Hasa ka nderruar jete. Sot ne mengjes eshte ndare nga jeta Fadil Hasa, ne moshen 78-vjeçare.

Hasa mesohet se vuante nga nje semundje e rende, kancer ne mushkeri. Gjithashtu behet e ditur se neser ne ora 10:00-11:00 ne Teatrin e Durresit. Fadil Hasa do te mbahet mend dhjetera e qindra role humori me Estraden e Durresit, duke qene nje ikone e humorit shqitpare gjate viteve ’80 dhe gjate demokracise.  Gjithashtu ai ka luajtur dhe disa role filmash.

Per kontributin e dhene ne fushen e artit ai eshte nderuar kater here titujt si “Aktori me i mire i humorit” dhe eshte nderuar me titullin “Artist i Merituar”

.

 

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *