Lajmi i fundit/ Tërmet i fuqishëm në Itali

Botë Kryesore Rrotull

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Italinë. Përpos tragjedisë së Xhenovës, Italia po përpjeton një tjetër ferr, ku prej ditës toka në Moliso po dridhet. Tërmeti sapo ka rënë në zonën e Molisos dhe ka qenë me një magnitudë 5.2 ballë. Lëkundjen janë ndjerë edhe në Abruzzo, Campanja dhe Puglia.

Epiqendra sipas INGV ka qene kater kilometra nga  Montecilfone, province e Campobasso.

Ndërsa të dhënat e parë bëjnë të ditur se nuk ka dëmtime apo humbje njerëzish. Qindra banorë të zonës kanë dalë jashtë nga frika e lëkundjeve.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *