”Lasgushi u ngarkua në Stamboll”, Shqipëria merr pajisje mbrojtëse nga Turqia

Lajme Sociale

Kryeministri Edi Rama lajmëron se Shqipëria po merr nga Turqia mjete mbrojtëse për personelin shëndetësor.

Në një status në FB, ai bën me dije se aeroplani i ”Air Albania” me emrin ”Lasgushi” ndodhet në Stamboll ku po merr mjetet mbrojtëse.

Pak ditë më parë Rama kishte kontaktuar me Presidentin turk Erdogan ku ky i fundit i kishte garantuar ndihma në raste nevoje.

No photo description available.

No photo description available.

STATUSI I EDI RAMËS

🔴 LASGUSHI NË KËTË ÇAST DUKE U NGARKUAR NË STAMBOLL ME ARMË PËR MBROJTJEN E JETËS SË PACIENTËVE DHE MJEKËVE TANË

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *