Lëkundje të forta, tërmeti 3.5 ballësh ra në zonën e Lushnjës

Kronike Kryesore Lajme Provinca

Të tjera lëkundje tërmeti kanë shqetësuar sot Shqipërinë. Sipas te dhenave zyrtare nga qendra IGJEUM këtë herë ka qenë një tërmet 3.5 ballësh i shkallës Rihter.

Epiqendra ka qenë rreth 2 kilometra nga Lushnja dhe afërsisht në 15 km thellesi.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në Lushnje, Berat, Fier, Durrës dhe Tiranë.

Nuk ka dëme materiale.

Magnitude ML 3.4
Region ALBANIA
Date time 2018-07-21 13:46:26.9 UTC
Location 40.95 N ; 19.86 E
Depth 15 km
Distances 42 km S of Tirana, Albania / pop: 375,000 / local time: 15:46:26.9 2018-07-21
26 km SW of Elbasan, Albania / pop: 101,000 / local time: 15:46:26.9 2018-07-21
13 km E of Lushnjë, Albania / pop: 41,500 / local time: 15:46:26.9 2018-07-21

Image

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *