Lezhjani vjedh kasafortën e lokalit të kushëririt në Shëngjin

Kronike Lajme

Një 22 vjeçar është arrestuar pasi dyshohet se është autori i vjedhjes në kasafortën e një lokali në Shëngjin, në pronësi të kushëririt të tij

Shuma monetare e grabitur në kasafortë ishte  7.265 Euro,  120 Paund, 45.300 Lekë ( të reja).

Policia thotë se paratë “i kishte hedhur në një kosh mbeturinash për ti fshehur, ku u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e proves materiale” informoi policia e Lezhës.

Mariglen Lari, 22 vjeç, banues në Lezhë është arrestuar më 31 gusht.

Materialet proçedurale në ngarkim të tij, do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprën penale ” Vjedhja” parashikuar nga neni 134 /1 i Kodit Penal.

Shëngjin – Lezhë Vjedh tek kasaforta e lokalit të kushëririt të tij një shumë të konsiderueshme monetare, kapet dhe arrestohet në flagrancë autori. I sekuestrohen edhe paratë e vjedhura të cilat i kishte fshehur në një kosh mbeturinashMë datë 31.08.2018, nga forcat policore të Stacionit të Policisë Shëngjin dhe Komisariatit të Policisë Lezhë, falë një pune të mirëfilltë hetimore dhe profesionale, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit : – Mariglen Lari, 22 vjeç, banues në Lezhë.Ky shtetas, dyshohet se ka vjedhur në kasafortën e një lokali në Shëngjin, në pronësi të kushëririt të tij, shumën monetare prej – 7.265 Euro – 120 Paund – 45.300 Lekë ( të reja), të cilat i kishte hedhur në një kosh mbeturinash për ti fshehur, ku u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e proves materiale. Materialet proçedurale në ngarkim të tij, do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprën penale " Vjedhja" parashikuar nga neni 134 /1 i Kodit Penal.

Gepostet von Policia e Shtetit am Samstag, 1. September 2018

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *