Lindje premature, 2 binjakët lënë spitalin

Kryesore Lajme Shendeti Slider kryesore Sociale

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar foton e binjakëve, Gerard dhe Liam, në rrjetin social “Facebook”.

Manastirilu shkruan se fatmirësisht, binjakët kanë lënë repartin e terapisë intensive të maternitetit “Koço Gliozheni”. tashmë pas kujdesjes së mjekëve dhe infermierëve, binjakët kthehen shëndoshë e mirë në familje.

Kanë gëzuar zemren e prindërve por edhe të mjekëve e infermierëve që janë kujdesur në terapinë intensive për binjakët Gerard dhe Liam, që tashmë janë gati të kthehen në shtëpi. Punë e palodhur me të porsalindurit prematurë e prof. Alketa Hoxhës dhe stafit të #neonatologjisë  në maternitetin “Koço Gliozheni”, shkruan ministrja

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *