Liria feston 70-vjetorin, Berisha e uron në publik: Perëndeshë e dashurisë dhe e mirësisë

Kryesore Politikë

Edhe pse është në parlament, ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka harruar që t’i urojë ditëlindjes gjysmës së tij më të mirë, pikërisht bashkëshortes Liri Berisha.
Përmes një postimi në Facebook, Berisha e cilëson gruan e tij si perëndeshën e dashurisë dhe të mirësisë.
Postimi:
Te dashur miq, sot per te gjithe familjen tone eshte nje dite e veçante, gezimi dhe feste!
Ne sot festojme ditelindjen e Lilit, perendeshes se dashurise, miresise, fisnikerise te familjes tone, 70 vjetorin e lindjes se saj dhe 47 vjetorin e marteses tone!
Sot, pas dekadash dashurie te pakufishme, mbeshtetje te jashtezakonshme tejet te çmuar, kujdesi te pakursyer te deshmuar ndaj meje, femijeve dhe femijeve te femijeve tane, fjalet nuk arrijne te shprehin ndjenjen e mirenjohjes tone te pakufishme ndaj saj!
Por me gjuhen e zemrave tona i urojme Lilit sot edhe shume e shume vite te tjera se bashku plot shendet, gezime dhe suksese te tjera ne ndihmen e femijeve ne Shqiperi. Gezuar Lili!! sb

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *