Lista e plotë/ Emrat e të larguarve nga Top Channel

Lajme Sociale

Top Channel pati një hemorragji vitin e fundit, duke bërë largime të cilat sollën dëme në televizion me pasojë uljen deri në minimum të audiencës, pa folur më tej për të ardhurat e këtij televizioni.

“Vrasja” e stafit dhe drejtuesve filloi nga Vjollca Hoxha dhe u pasu më tej nga Ben Blushi. Me shpatë në dorë filloi largimmi i mbështetësve dhe krijuesve që së bashku me Dritan Hoxhën, presidentin e ndjerë të Top Media kishin ndërtuar median ikone. A thua se njerëzit po largoheshin nga urrejtja që Vjollca kishte për bashkëshortin dhe stafin e tij?!

Hakmarrja Vjollca “vrau” gazetarët, regjizorët, aktorët, moderatorët, skenaristët, bashkëpuntorët e jashtëm e shumë  punonjës të televizonit, shkruan CNA.al.

Televizioni që dikur lakmohej nga të gjithë po braktiset dita-ditës nga emra të njohur për publikun, gazetarë profesionistë apo moderatorë që kanë mbajtur një peshë të rëndësishme në programacionin e tij.

Ikjet nga Top Channel lidhen së shumti me turravrapin e Vjollca Hoxhës për të vënë totalisht nën kontroll pasurinë që i la trashëgimi i shoqi dhe influencën gjithnjë në rritje të fëmijëve të saj tek televizioni, përshi këtu natyrisht edhe dhëndërin, Ledion Liço.

CNA.al raporton se në stafin e larguar nga Vjollca dhe Blushi shumë prej tyre kanë qënë që nga dita e parë e themelimit, jo vetëm në Top Channel, por dhe në Top Albania Radio.

Disa prej tyre kanë ngulur gozhdat e para në atë televizion, dhe kanë qënë  pjesë e epokës së lavdishme ‘Dritan Hoxha’.

“Top Channel” ka humbur peshën dhe shkëlqimin e dikurshëm në tregun mediatik sepse televizioni nuk drejtohet më me idetë, forcën dhe shpirtin e Tanit, por nga Vjollca dhe vajzat e Tanit, që kurrë s’mund të jenë Tani, jo më Ben Blushi që maksimumi mund të ndërtojë një parti periferike me zhurmë shumë e vota pak.

Top Channel sot po korr çfarë mbolli Vjollca, Blushi po vert dhe këput cdo lule apo pemë të rritur në Top Channel. Po shkulet gjithçka vetëm bashkëpunëtorë të Dritan Hoxhës zor se gjen në Top, përjashto Filip Ccakulin që është me vetfinancim, pra si qelizë e jashtme e jo më si dikur.

Vjollca apo Ben Blushi ato ende nuk e kanë kuptuar dhe ndoshta nuk do munden kurrë, që ai nuk është Televizioni i “vrasjes” dhe hakmarrjes ndaj atyre që kanë punuar me Tanin, por është televizion i shqiptarëve, të cilët e mbështetën dhe e dashuruan kur e udhëhiqte Dritan Hoxha, dhe po e braktisin kur produkti që nxjer Vjollca dhe Blushi janë është për të qarë hallin.

CNA.al ka siguruar listën e plotë e të shumicës së personave të larguar nën drejtimin e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit.

Hemorragjia vazhdon…

 1. Adi Krasta- Prezantues
 2. Alban Musa – Moderator
 3. Albert Minga- Regjisor i fiks fare
 4. Alma Mera – Shefja e marketingut
 5. Ardian Proko – Zv.Drejtor i Përgjithshëm i “Top Channel”
 6. Arjan Ymeri -Shefi i prokurimeve
 7. Arta Tozaj – Reportere nga Brukseli
 8. Bajram Peci- Shef i logjistikes
 9. Bes Kallaku – Aktor ‘Portokalli’
 10. Besnik Myftari-Drejtor i gazetes shqip
 11. Bledar Zaganjori -Drejtor i Lajmeve
 12. Bujar Kokonozi – Drejtor Artistik
 13. Diana Ndroqi- Shefe e Financës
 14. Dori Daka – Gazetar
 15. Edi Manushi- Prezantues
 16. Elert Yzeiri- Drejtor Top News dhe Web
 17. Elona Meço – Gazetare
 18. Endri Delisula -Drejtor fotografie
 19. Endri Xhafa- Gazetar
 20. Enkel Joti – Drejtor i Përgjithshëm
 21. Enkelejd Llanaj – Producent Ekzekutiv, Redaktor ekonomie
 22. Erion Dylgjeri- Specialist i financës
 23. Erion Isai – Aktor ‘Portokalli’
 24. Erion Yllit- Zëvendës drejtori i televizionit
 25. Fatime Alliu-Drejtoreshe e finances
 26. Feti Meta- Shef i lidhjeve direkte
 27. Gent Hazizi-aktori i Portokalli
 28. Gent Pjetri-Doktori i Fiks Fare
 29. Hektor Pustina – Drejtor i “Top Albania Radio”
 30. Idro Seferi – Reporter nga Beogradi
 31. Ilir Kruja -Kameraman studio
 32. Ina Koco- Shefja e montazhit
 33. Irida Selita- Programacion
 34. Jonida Shehu – Drejtuese e emisionit “Pasdite në Top Channel”
 35. Kiara Tito- Prezantuese
 36. Kim Mehmeti – Redaksia e “Top Channel” në Maqedoni
 37. Klodiana Kapo –Gazetare
 38. Leonard Lamaj-Pergjegjes transmetimi
 39. Lira Burgija – Gazetare
 40. Marina Vjollca – Bashkëprezantuese e emisionit “Procesi Sportiv”
 41. Mentor Kikia – Kryeredaktor
 42. Monika Stafa – Moderatore, gazetare
 43. Muhamet Veliu – Gazetar
 44. Naim Gjura- Shefi i mirembajtjes
 45. Riza Bregasi -Kameraman studio
 46. Romir Zalla – Aktor i Portokallisë
 47. Rovena Moçka – Gazetare
 48. Rudi Deda- Autore e programit top select
 49. Rudina Xhunga – Drejtuese e emisionit “Shqip”
 50. Rezart Aga- Autor Programesh
 51. Sali Juniku – Gazetar
 52. Skerdi Drenova – Zv.Drejtor i Përgjithshëm i “Top Channel”
 53. Sokol Balla – Drejtor Informacioni
 54. Sokol Shameti – Autor i programit “Pop Channel”
 55. Sonila Agostini – Redaktore
 56. Fiori Dardha- Moderatore
 57. Ylli Rakipi –Moderator
 58. Zefina Hasani- Autore ‘The Voice’
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *