“Luajmë dhe rindërtojmë së bashku”, zbulohet numri i biletave të shitura

Kryesore Slider kryesore Sport Vendi

Futbolli ka qënë një ndër burimet më të mëdha të solidaritetit me të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës dhe Tiranë.

Fushatë që kulmoi me iniciativën e Sindikatës së Futbollistëve profesionist shqiptar, të cilët nën nismën “Luajmë dhe rindërtojmë sëbashku”, organizuan disa takime miqësore në stadiumin e ri kombëtar “Air Albania Stadium”. Interesi ka qënë tepër i lartë, me burime që bëjnë të ditura se për këtë takim janë shitur rreth 6100 bileta, nga rreth 22 mijë që ishin në dispozicion.

Prezent në fushën e blertë ishin legjenda të kombëtares shqiptare të futbollit, lojtarë që pozicionuan në vendin e tretë Turqinë në Botërorin e vitit 2002, futbollistë të Greqisë kampione Europe në vitin 2004 dhe Italisë kampione Bote në vitin 2006.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *