Mallkimi i kampiones, shënon dy gola Koreja, kapitullon Gjermania

Botë Kampionati Boteror Kryesore Sport

E pabesueshme, por e vërtetë, Gjemaninë e kap mallkimi i kampionëve. Kampionët në fuqi u eliminuan nga ndeshjet në grupe duke shënuar kështu sërish precedentin për eliminimin e kampionëve si Spanja dhe Italia. Në minutat shtesë Koreja e Jugut shënon, por goli anullohet për pozicion jashtë loje. Por sistemi VAR, bëri që gjyqtari amerikan ta pranojë golin e shënuar nga Kim Yong SOON.

Kur pritej qe gjermanet te reagojne ne momentet e fundit Koreja e Jugut shenon golin e dyte me Soon.

Kjo shenoi dhe kapitullimin e Gjermanise, duke e lene jashte Boterorit.

Suedia, kalon si e para në grup do të luajë me shumë gjasë me Zvicrën, ndërsa Brazili do të presë Meksikën, gjithnjë nëse helvetët dhe brazilianët do të sigurojnë kualifikimin.

Gjermania mbase per here te pare ne historine e mbyll e fundit ne grup.

3 2 0 1 5 2 3 6
3 2 0 1 3 4 -1 6
3 1 0 2 3 3 0 3
3 1 0 2 2 4 -2 3

 

 

 

 

985259630

985268202

985259780

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *