Manjani ka një mesazh për Ramën: Nuk të mbron Sulltani, por…

Lajme Politikë

Debatit per perplasjet mes SHBA dhe Turqise dhe raportet qe ka Shqiperia me presidentin turk Rexhp Erdogan, pas avokatit Spartak Ngjeles, i eshte bashkangjitur edhe ish-ministri i Drejtesise, Ylli Manjani.

Ne nje postim ne Facebok, Manjani i kerkon Rames qe lere Erdogan dhe te ktheje syte nga Perendimi, pasi nuk e mbron Sulltani, duke nenkuptuar Erdoganin.

Postimi i plote ne Facebook

Miqtë personalë të Sulltanit Erdogan, që qeverisin shqiptarët, bëjnë mirë të kthejnë sytë nga perëndimi.

Nuk i mbron dot më Sulltani, se ka hallet e veta. Ja po i liron nga burgjet të gjithë huajt që i burgosi si komplotistë.

Zaten nuk i mbeti asnjë mik në perëndim, përveç Mesut Özil-it.

Ndërsa këta kapadaitë tanë (në Shqipëri e Kosovë), që sillen si pronar tokash e ndarës kufinjsh, do t’i braktisin edhe Xhaka me shokë që luajnë për Zvicrën…😉

Berlini është kryeqyteti që nuk duhet injoruar, për asnjë arsye dhe asnjë mik personal!

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *