Masakra e Vlorës, Basha:Ditë zie për Vlorën, reflektim për pasigurinë që shtohet

Lajme Politikë

Pas ngjarjes makabre që ndodhi dje në Resulajt të Vlorës, ku një 24-vjeçar vrau me kallashnikov 8 kushërinj të tij, vjen reagimi nga kryetari i PD-së Lulzim Basha.

Përmes një mesazhi në ‘Twitter’ Basha theksoi se sot është ditë zie per Vloren dhe vendin, ndërsa shtoi se duhet reflektim për pasigurinë që shtohet çdo ditë.

 

 

MESAZHI I BASHES
Vrasja mizore e 8 familjareve ne Resulaj, perfshire 2 femije, ka tronditur te madh e te vogel. Mendimet dhe lutjet e mija jane per shpirtrat e te ndjereve dhe dhimbjen e te afermve. Sot eshte dite zie per Vloren dhe vendin por dhe reflektimi per pasigurine qe shtohet cdo dite.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *