Mbappe killer, Franca shenon 4 gola, Messi me shoke drejt eliminimit

Botë Kampionati Boteror Kryesore Sport

Permbys Franca dhe kalon ne avantazh ndaj Argjentines. 4-2 nje rezultat i pabesueshem.

Golat u shenua nga ylli francez Mpabbe ne minuten e 64-t dhe ne 67.

Tashme Messi dhe shoket e tij pesuan nje shok me kete gol, pasi brenda 10 minutash pesuan dy gola.

Nisur nga ky disavanazh, Sampaoli fitu Kun Aguero, por pa rezulta

Argjentina kaloi kaluar ne avantazh me ane te Mercado. Me ane te nje aksioni te ndermarre nga ana e Messit, pas nje lemshi ne zone, Mercado ka perfituar nga rasti dhe ka shenuar.

Gjithcka ka nisur ne kembet e Messit, i cili tentoi te godiste nga jashte zone dhe topi eshte devijuar nga Mercado.

Minuta 56 dhe rezultati eshte ne avatazh per amerikanojurgoret, por De Grezman pati nje rast te arte per te barazuar.

Por avantazhi nuk ka zgjatur shume, as 10 minuta, pasi ne minuten e 57, Franca ka barazuar nepermjet Pavard. Nje supergoditja nga jashte zone dhe Pavard nga tundur rrjeten e portierit argjentinas.

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *