Me 204 km/orë në autostradën Tiranë-Durrës, policia apel shoferëve: Mendoni për veten e të tjerët

Kronike Kryesore

Policia e Shtetit u ka bërë apel drejtuesve të automjeve të tregohen të kujdesshëm me limitet e shpejtësisë gjatë qarkullimit.

Pasi kanë kapur një drejtues automjeti me 204 km/orë në autostradën Tiranë-Durrës, policia e përshkruan atë si “papërgjegjshmëri ndaj jetës”.

Postimi i plotë

“Me Policine Rrugore te Tiranes ne rrugen interurbane Tirane-Durres, per parandalimin e aksidenteve rrugore.

Foto qe ska fjale e arsye ta arsyetoje.

Kjo papergjegjshmeri ndaj jetes dhe ndaj perdoruesve te tjere te rruges.

Drejtues mjetesh luksoze qe nuk qarkullojne ne rruge por fluturojne.

Drejtues mjetesh: Duajeni jeten. Mendoni per veten e te tjeret qe qarkullojne ne rruge.

Mendoni per ata qe presin juve te shkoni ne shtepi me patenten e jo patenten pa ju.

Respekto rregullat/udheto i sigurt. (

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *