Mesazhi te Berisha: Taulant Balla kaloi pushimet me trafikantin Bega, ata janë …

Kronike Lajme

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një mesazh të ardhur në adresë të tij, ku pretendohet se kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka qenë me pushime në Greqi me biznesmenin e kapur policia greke, Edmond Bega, i cili akuzohet se ka qenë pjesë e bandës së Aldo Bares.

Mesazhin Berisha e ka postuar në Facebok, më poshtë mesazhi i plotë

Taulant Toyota Yaris dhe Taulant Bego kalojne pushimet ne Korfuz me narkotrafikantin sivella i tij, Edmon Bega!

“I nderuar Doktor Berisha ndjes per shqetesimin, kam informacion se Edmond Bego ishte me pushime bashk me Taulant Ballen familjarisht ne Korfuz. Balla eshte miku i tij mei afert jane si vllezer te pandar.Pothuajse ne cdo tender qe ka mar pjes Bego prapa tij ka qen Taulanti.Taulanti e ka lidhur ate me Edi Ramen dhe Lal plehun dhe ndane me te perveç parave te trafiqeve droges qe bejne se bashku duke perdor pasaporten dipolomatike te deputetit por edhe parate e dhjetar e dhjetra tenderave te Tiranes me Lal plehun dhe te Bashkise se Elbasanit me Don Lalen. Me respekt …”

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *