Messi bën të qajë Maradonën, Argjentina në dorë të Nigerisë e Kroacisë

Botë Kampionati Boteror Kryesore Sport

Një tjetër paraqitje zhgënjyese e yllit të Barcelonës, që me kombëtaren e tij seleksionon dështime njëri pas tjetrit, duke mos lënë gjurmë edhe në këtë Botëror, të paktën deri tani.

Ndaj kroatëve, Messi e preku topin vetëm 47 herë, realizoi 23 pasime dhe 5 driblime, ndërsa e goditi portën vetëm një herë, shumë më keq se ndaj Islandës.

Pas këtij takimi pa shënuar, Messit i bëhen plotë 675 minuta pa arritur të gjejë rrugën e rrjetës në Botëror.

E pikerisht Messi mposhtet nga shoku i tij i skuadres te Barcelona, Raktic, i cili shenoi  ne rrjeten e Argjentines

Krahasuar me paraqitjet e tij me Barcelonën, me Argjentinën Messi është një tjetër lojtar, i cili tashmë shpresat i var te kundërshtarët për të vazhduar më tej.

Duket si nje lajm i pabesueshem por fati i Argjentines eshte i varur nga ndeshja e neser e Islandes

Neser luhet Islande-Nigeri, takimi i dyte mes tyre. Argjentina duhet te shpresoje ne nje fitore te Nigerise, ose nje barazim, por fitorja e islandezeve do t’ja veshtiresonte jeten,

Gjithsesi Kroacia, tashme e kualifkuara ne grup, e ka ne dore te gjitha kartat qe te zgjedhe te dytin ne grup nese do ti beje favor Argjentines apo Islandes. Ndeshjet e treta jane Argjentine-Nigeri dhe Kroaci-Islande.

Renditja grupi D

Kroacia 6 pike

Islanda 1 pike

Argjentina  1 Pike

Nigeria 0 pike

Messin bëri të vërë duart në kokë edhe Maradona…

Nuk kishte ndodhur qe ne vitin 1986, kur Maradona te kishte qare. Ate viti ishin lot gezimi Argjentina u shpall kampione, por keto lote rrodhen per humbjen e Argjentines.
diego maradona world cup argentina
Pikerish keto dy foto qe qarkulluan neper rrjetet sociale bene qe nxisin komentet e shumta nese El Piebe D’oro po qante per zhgenjimin e pesuar nga Kroacia.
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *