Meta: Sa herë kollitej Doktori, Nano largohej nga Tirana! E falenderoj se e kam pasur shofer…

Kryesore Lajme Politikë Slider kryesore

Presidenti Ilir Meta ka ironizuar mbrëmjen e sotme deklaratat e ish-kryeministrit Fatos Nano i cili ngriti akuza ndaj tij dhe ish-kreun e PD Sali Berisha.

Gjatë një interviste në Syri Tv, Meta deklaroi se kurrë nuk ka dhënë shembullin e një zyrtari që braktis institucionet kur sulmohen me armë dhe nuk shkon në buzuqe kur ndodhin fatkeqësi kombëtare.

“Sa herë kollitej Doktori, Nano largohej nga Tirana. Unë kurrë nuk kam dhënë shembullin e zyrtarit të lartë, i cili braktis institucionet kur ato sulmohen me armë dhe as nuk kam shkuar ne kazino dhe buzuqe kur ndodhnin fatkeqësi kombëtare.

Në intervistën për ‘Çim Peka Live’, nuk i kanë munguar ironitë ndaj ish-kryeministrit Fatos Nano, të cilit iu shpreh mirënjohës që si shofer i tij nuk e ka aksidentuar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *