Milan kërkon Igli Taren si drejtor sportiv

Botë Kryesore Sport

Milan kerkon te marre Igli Taren si drejtor sportiv. Ky eshte lajmi me i fundit qe po qarkullon ne mediat italiane, te cilat bejne te ditur se me presidentin e ri te kuqezinjve synimi eshte edhe marrja e shqiptarit qe ka vite qe eshte drejtor te Lazio.

Gazzeta dello Sport eshte siti qe ka dhene lajmin per mundesine e marrjes se Tares. Lamtumira e Massimilioano Mirabellit ka bere qe presidenti Elliot te kerkoje nje drejtor te ri sportiv, ndersa shton se emra te tjere jane Giuntoli e Sogliano, por ne oret e fundit negociatat po i shtyjne drejt Tares.

Tare prej vitesh ka qene te Lacio dhe ka gjetur mjaft talente te rinj, si dhe e ka ngritur kete ekip sa i perket anes ekonomike ne shitblerjen e lojtareve.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *