Ministri Ahmetaj sulmon kryebashkiakun e Kavajës: Ja si e katandisi qytetin

Lajme Politikë

Ministri i Financace, Arben Ahmetaj me ane te nje postimi ka sulmuar kryebashkiakun e djathte Isa Sakja, per punen e dobet, qe sipas tij, po ben ne pastrimin e qytetit te Kavajes.

“Ja si katandisen qytetet dhe shërbehen qytetarët nga një bashki e papërgjegjshme. Këto foto nga Kavaja flasin vetë për degradimin që ka pësuar qyteti në pak më shumë se një vit!”, shkruan Ahmetaj ne Facebook.

Bashkia e Kavajes u fitua nga e djathta, pasi dorezimit te mandatit te kryebashkiakut socialist, Elvis Rroshi, i cili u kap dhe u penalizua nga ligji i Dekriminalizimit. Zgjedhjet e parakoshme sollen rikthmin e PD ne krye te kesaj bashkie, pas me shume se 6 vitesh.

Fotografia e Arben Ahmetaj

Fotografia e Arben Ahmetaj

Fotografia e Arben Ahmetaj

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *