Ministria e Mbrojtjes: Pati lëkundjeve të tjera. Tërmeti i fortë u ndje në 9 qytete, nuk ishte me mangitudë 5,4

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë një informacion të fundit mbi situatën e pas tërmetit të fortë, që shkaktoi tërmet të fortë.

Epiqendra ka qenë në Bubq por jo i shkallës 5,4, por 4,9.

Njoftimi i plotë

Finalja nga IGJEUM: Goditja kryesore e ores 21.15 me magnitude 4.9 i shkalles rihter, me thellesi 7 km, me epiqender ne fshatin Bubq. Goditja eshte shoqeruar nga pasgoditje me te vogla, te cilat shoqerojne aktivitetin sizmik te 26 Nentorit.
Nga komunikimi me bashkite Durres, Diber, Gjirokaster, Fier, Vlore,Shkoder dhe Lezhe nuk raportohen deme ne njerez apo materiale, deri tani.
Nuk raportohen deme ne Korce e Pogradec ku jane ndier lelundje te lehta.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *