Ministrja Nikolla si Macron, ja URDHËRI i befasishëm për shkollat

Kryesore Lajme Sociale

Ministrja e Arsimit publikon urdhërin që ndalon përdorimin e celularëve në shkolla.

Urdhëri i firmosur nga ministrja Nikolla ndalon rreptësisht përdorimin e celularëve gjatë procesit mësimor nga nxënësit dhe mësuesit.

Kujtojmë se edhe presidenti francez Emmanuel Macron pak ditë më parë dha urdhërin për të ndaluar celularët në shkolla.

Urdhëri i Nikollës:

38218397_10157482220438765_8212878850443444224_n.jpg

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *