Modriç mposht Ronaldon dhe Salah,  UEFA i jep çmimin kroatit

Botë Kryesore Sport

 

Luka Modriç shpallet lojtari më i mirë i vitit nga UEFA. Kroati pas vlerësimit maksimal në Kampionati Botëror Russia 2018, tani shpallet lojtari më i mirë i UEFA, duke mposhtur kandidaturat e forta si Cristiano Ronaldo të Juves dhe Mohamed Salah të Liverpool.

Edhe pse Ronaldo shihej si favoriti kryesor, ishte 32-vjeçari Modriç që u largua me trofeun më prestigjioz të mbrëmjes.

Ronaldo mungonte në këtë ceremoni dhe kjo mbase dukej edhe si një sinjal që portugezi ishte larg marrjes së titullit.

Navas i Real i shpall portieri me i mire, ndersa Sergio Ramos po i Real Madridit si mbrojtesi me i mire.

Modric mori edhe cmimin e mesfushorit me te mire, ndersa Ronaldo ui mjaftua me cmimin e UEFA si sulmuesi me i mire.

Fotografia e UEFA Champions League

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *