Modriç, sot përballja me Perez, Inter i ofron super kontratë kroatit

Botë Kryesore Sport

Të paktën 24 orë pritje për Interin. Do të jetë e premtja e sotme, dita e takimit të shumëpritur mes Luka Modric dhe presidentit te Real Madridit, Florentino Perez, në të cilën kroati do t’i përsërisë numrit një të Blancos që sic tha të mërkurën krahu i tij i djathte José Angel Sanchez, dëshiron të shkojë larg dhe të fillojë një aventurë të re te “Inter.

Real vazhdon të bëhet mburoje dhe është gati të rrisë pagën e tij deri në 12 milionë. Por Modric tashmë ka vendosur.

Të gjitha në një takim. E ardhmja e Luka Modric është e mbyllur në nje takim ballë për ballë midis të nenkampionir te Botes dhe presidentit Florentino Perez.

Prej atje nuk mund të ikë. Vullneti i Modricit është i qartë: të themi lamtumirë ndaj Realit pas fitores së katër Ligave të Kampionëve në pesë vjet për te kthyer faqen dhe për të gjetur stimuj të rinj.

Perez ka qenë i qartë me kroatin  “opsioni i vetëm që lë Madrid është paguar 750 milionë, si klauzole”,

Por Modric nuk tërhiqet, ai dëshiron të Interit, ekipi i ofroi atij një kontrate katërvjeçare 10 milionë neto në sezon (plus një karrierë të pasur në Kinë në fund të klubit në pronësi Suning Group).

E premtja do të jetë dita vendimtare. Të premten në Madrid do të jetë edhe Interin, i cili të shtunën në Wanda Metropolitano do të luajë me Atleticon në një ndeshje të ICC.

Ajo do të presë për zhvillimet e aferës nga afër, shumë afër. Me shpresën se takimi Modric-Perez do të zgjidhet me një “dritë jeshile” per te kaluar te zikalterit.

Ndersa zhvillohe gjithe kjo beteje, Modric eshte zhdukur nga postimet e Real Madrid ne rrjetet sociale zyrtare.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *