“Mos bëj nevrikun kot xhan”, Rama i përgjigjet Bashës: Fli deri pasnesër kur të kem ca të reja për ty e për…

Kronike Kryesore

Kreu i qeverisë, Edi Rama, në një postim të bërë pak minuta më parë në Twitter, me ironi i është drejtuar kryetarit të PD, Lulzim Basha, duke i thënë ndër të tjera se e “beri Shqupin Kinostudio”.

Pas shpallës në kërkim të Albert Veliut, i njohur si “Babalja”, i cili akuzohet për kalim të paligjshëm të kufirit dhe kallëzim të rremë në bashkëpunim, Rama shkruan:

 

 

Qetësohu Lulëzim!Mos bëj nevrikun kot xhan se s’ta ka fajin askush që e bëre Shqupin Kinostudio.Tani fli deri pasnesër kur të kem ca të reja për ty e për tërë lehaqeniet e klubeve politike e mediatike, që siç dhunuan 10 ditë rresht një vajzë dhunojnë përditë publikun shqiptar”, shkruan Rama…

edi rama jghj

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *